Pakelkite ranką tie, kas moka išvirti idealius cepelinus. Cepelinai nėra ir mano stiprioji pusė, tačiau cepelinų sriubą gaminu visai neblogą. Labai tirštą. Iš visų cepelinų, buvusių puode.
Šįkart nusprendžiau neberizikuoti ir pagaminti cepelinus, kurie savo išvaizda neprimena Cookie, mano šuns, vėmalų. Vietoje virimo pasirinkau kepimą orkaitėje. Dar aš nusprendžiau padaryti juos rožinius kaip šaltibarščiai.
„Kaip originalu!“ – pamaniau aš sau. Deja, ši dalis nebuvo labai sėkminga, nes iškepę cepakai išėjo gražūs, bet toli gražu ne barbiški. Planavau jiems duoti „princesių cepelinų“ vardą, o dabar teks dalykus vadinti savo vardais. Pristatau jums orkaitėje keptus cepelinus arba bulvių bandeles su mėsa.
Jums reikės:
Įdarui:
500 gramų faršo (kiauliena ar kokia nors triušiena);
arba naudokite parduotuvinę tešlą cepelinams – man ji patinka
Padažui:
Niekad negaliu apsispręsti, ko noriu labiau, spirgų ar grybų, todėl mėgstu naudoti abu:
smulkiai supjaustytų lašinių (kiekis – spręskite pagal venų užsikimšimo pageidavimus);
1 svogūno;
saujos pasmulkintų grybų;
poros šaukštų grietinės (naudojau 40 % riebumo grietinę, ir mane išvežė su greitąja).
Eiga:
Nuskutame, sutarkuojame ir nusunkiame bulves. Ar žinojote, kad neturintys bulvių tarkavimo mašinos gali naudoti tiesiog glotnučiams skirtą trintuvę? Skystį pasaugome. Nusėdusi krakmolą sudedame į tarkius. Kadangi norėjau rūžavų cepelinų, į savuosius dar dėjau burokėlių miltelių. Virti cepelinai tikrai būtų įgavę TĄ spalvą, skirtingai nei mano kepti. Vokite idėją į sveikatą.
Smulkiai supjaustome svogūną ir sumaišome jį su faršu bei druska ir pipirais.
Formuojame cepelinus ir kepame juos įkaitintoje orkaitėje vidutinėje temperatūroje apie valandą.
Kol kepa cepelinai, gaminame padažą. Pradžioje dedame lašinius. Laukiame, kol pastarieji išleis savo riebalus. Tada sudedame grybus ir svogūną. Pakepiname viską kelias minutes ir užpilame grietine.
Patiekti su papildoma šalta grietine. Venos juk pačios neužsikimš.